ارزانترین بلیط چارتر و بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس

سوالات متداول

سوالات متداول پرواز داخلی :

بلیط را برای مسیر اشتباهی خریده ام باید چه کار کنم؟

در اینجور مواقع که شما در زمان خرید بلیط هواپیما، مسیر انتخابی را برعکس و یا اشتباه وارد کرده اید، هیچ راهی برای تغییر مسیر وجود ندارد و باید بلیط را با خسارت کنسل کنید و دوباره بلیط را با دقت بیشتری خریداری فرمایید.

برای کنسل کردن بلیط چطور می توانم درخواست استرداد ثبت کنم؟

فرایند کنسل و استرداد بلیط در سایت ما به صورت آنلاین انجام می شود و مراحل استرداد کاملا راحت و ساده پیاده سازی شده است! کافیست وارد صفحه ی اصلی سایت شوید، گزینه ی ورود اعضا را انتخاب کنید، با وارد کردن شماره موبایل و رمزی که در زمان خرید بلیط برای شما پیامک شده بود وارد شوید ( اگر رمز ورود را ندارید از طریق گزینه ی "فراموشی رمز عبور" دوباره رمز برای شما ارسال می شود) به این ترتیب می توانید خیلی راحت وارد صفحه مدیریت خرید بلیط شوید و با انتخاب خرید مورد نظر، گزینه ی استرداد بلیط را انتخاب کنید. با تکمیل فرایند مبلغ موردنظر با کسر خسارت به صورت آنلاین به اعتبارشما اضافه می شود که می توانید با این اعتبار ، مجددا بلیط خریداری نمایید یا برای واریز مبلغ به حسابتان گزینه ی" درخواست دریافت موجودی" را انتخاب کنید.

به صورت اینترنتی از سایت خرید بلیط انجام داده ام، ولی ظرفیت بلیط ها روی سایت کم نشده است؛ آیا بلیط برای من صادر شده است ؟

اگر در هنگام خرید اینترنتی بلیط ؛ با انتخاب گزینه ی دریافت بلیط، موفق شدید بلیط خریداری شده را به صورت فایل pdf دریافت کنید؛ بلیط برای شما صادر شده است و مشکلی نخواهید داشت. در ضمن با خرید اینترنتی بلیط از سایت ما، علاوه بر دریافت فایل  pdf، بلیط خریداری شده از طریق ایمیل و SMS هم برای شما ارسال خواهد شد.

پرواز من از کدام ترمینال انجام خواهد شد؟

ترمینال پرواز شما کاملا به ایرلاین بستگی دارد و اطلاعات مربوط به اینکه  پرواز شما از چه ترمینالی انجام میشود، داخل بلیط خریداری شده نوشته شده است.

چه مدت پس از درخواست استرداد بلیط، مبلغ به حسابم باز میگردد؟

این موضوع کاملا به نوع بلیط خریداری شده بستگی دارد، این که شما بلیط سیستمی خریده اید یا بلیط چارتری!! فرایند استرداد بلیط های چارتری 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد و برای بلیط های سیستمی 24 ساعت کاری زمان لازم است.

به صورت اینترنتی بلیط خریده ام و مبلغ از حسابم کسر شده است ولی پیامکی دریافت نکرده ام آیا بلیط برای من صادر شده است؟

اگر در هنگام دریافت بلیط هواپیما از روی سایت با مشکلی مواجه نشدید، و با انتخاب گزینه ی دریافت بلیط، فایل pdf بلیط را دریافت کردید، می توانید اطمینان داشته باشید که بلیط برای شما صادر شده است حتی اگر پیامکی دریافت نکرده اید.

می توانم بدون کارت شناسایی فقط با داشتن بلیط هواپیما از پرواز استفاده کنم؟

طبق قانون این امکان وجودندارد که بدون داشتن کارت شناسایی و فقط با بلیط هواپیما بتوانید از پرواز استفاده کنید، حتی اگر کارت ملی یا شناسنامه همراه تان نبود، می توانید از گواهینامه، کارت بانکی یا دفترچه بیمه استفاده کنید.

در صورت عدم وجود نام در لیست پرواز چه باید کرد؟

اگر هنگام مراجعه به فرودگاه، متوجه شدید که نام شما در لیست پرواز وجود ندارد؛ طبق قانون به شما اجازه ی پرواز داده نخواهد شد وتحت چنین شرایطی، باید حتما با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا مشکل را پیگیری نمایند.

در زمان خرید بلیط از روی سایت نام را اشتباه ثبت کرده ام آیا امکان تغییر نام وجود دارد؟

در هنگام خرید اینترنتی بلیط از روی سایت، باید دقت کافی در وارد کردن اطلاعات تان داشته باشید. چون برای بلیط های سیستمی امکان تغییر نام و تاریخ وجود ندارد؛  و در صورت هرگونه اشتباه باید پرواز را با خسارت کنسل کنید و دوباره اقدام به خرید بلیط کنید. برای پرواز های چارتری تغییر نام می تواند براساس قوانین چارتر کننده ها، با پرداخت خسارت امکان پذیر باشد.

مسافر باردار در چه صورتی می تواند از پرواز استفاده کند؟

طبق قوانینی که برای پرواز مسافر های باردار وجود دارد، خانم های باردار تحت شرایط خاصی که در ادامه خواهیم گفت می توانند از پرواز استفاده کنند.

بارداری تک قلویی:

تا انتهای هفته 36 بارداری نیاز به مجوز پزشک هوایی ندارند. ارائه مدرک معتبر پزشکی همراه با مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که شامل مدت زمان بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.

بارداری دو قلویی و بالاتر طبیعی:

انتهای هفته 32 نیاز به مجوز پزشکی هوایی ندارد. ارائه مدرک معتبر پزشکی همراه با مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که شامل مدت زمان بارداری و تخمین تاریخ زایمان باشد الزامی است.

بارداری پر خطر

در چنین مواردی مجوز پزشکی هوایی معتمد ایرلاین در هر مقطع از زمان بارداری الزامی می باشد.

سوالات متداول پرواز خارجی :

چه میزان بار می توانم با خودم به سفر ببرم؟

میزان بار رایگان و مجازی که می توانید همراه خود به سفر ببرید، بستگی به مسیر و ایرلاین پرواز دارد؛ و در هنگام خرید اینترنتی بلیط از روی سایت، در قسمت جزییات به صورت گزینه ی بار، مشخص شده است که می توانید مطالعه کنید ؛در ضمن از روی بلیط هم می توانید در قسمت baggage میزان بار مجاز رو ببینید،  این میزان بار یا بصورت کیلو نوشته می شود یا بصورت pc که منظور از  pc یک بسته بین 15 تا 23کیلو (در هر ایرلاینی متغیر) است.

نرخهای روی سایت معتبر هستند؟

با توجه به اینکه سایت ما، به صورت مستقیم به سیستم رزرواسیون 950 ایرلاین داخلی و خارجی متصل است، کلیه نرخ هایی که ارائه می دهد از سیستم ایرلاین گرفته شده و کاملا معتبر می باشد.

میزان جریمه کنسلی و تغییر تاریخ بلیط به چه صورت است؟

میزان جریمه  در هر پرواز بستگی به مسیر و همینطور ایرلاین پرواز دارد. با مراجعه به قسمت جزییات پرواز، با انتخاب گزینه قوانین می توانید در بخش پنالتی (penalties) کلیه این جریمه ها که شامل :تغییر تاریخ (change date)، کنسل کردن بلیط (cancellation)، جا ماندن از پرواز(no-show) و... را چک کنید.

بعد از صدور بلیط نباید کاری انجام بدهم؟

بعد از صدور بلیط در صورتی که روی گزینه ی دریافت بلیط کلیک کردید و بدون هیچ مشکلی موفق به دریافت آن شدید؛ نیاز به هیچ اقدام دیگری نیست در ضمن یک نسخه از بلیط هم برای شما ایمیل خواهد شد، فقط کافیست که از فایل بلیط خود پرینت تهیه نمایید. اما درصورتی که با پیغام " بلیط شما فعلا نامعتبر می باشد  20 دقیقه دیگر نسخه اصلی به ایمیل شما ارسال می شود" مواجه شدید؛ بعد از مدت زمان 20 دقیقه در صورت عدم دریافت بلیط با همکاران ما در بخش پشتیبانی پرواز خارجی تماس حاصل فرمایید.

برای سفرم نیازی به ویزای ترانزیت دارم ؟

اکثر ایرلاین ها برای توقف کمتر از 12 ساعت نیاز به ویزای ترانزیت ندارند، ضمن اینکه قوانین ترانزیت برای هر کشور متفاوت می باشد و لازم است قبل از صدور بلیط اطلاعات لازم را از همکاران بخش پرواز خارجی دریافت نمایید.

به طور مثال، برای ترانزیت کمتر از 24ساعت در دبی و عدم خروج از فرودگاه، برای مسافرین ایرانی ویزای ترانزیت لازم نیست در صورتی که برای توقف در دابلین یا هنگ کنگ حتی بصورت ترانزیتی هم نیاز به ویزا خواهید داشت .

اگه پرواز با توقف داشته باشم، آیا در فرودگاه خدماتی مثل هتل ترانزیت دریافت می کنم؟

این موضوع کاملا به ایرلاین پرواز بستگی داره؛ ایرلاین های بزرگ مثل قطر وامارات برای ترانزیتهای بالای 8 ساعت به مسافر خدمات هتل ترانزیت می دهند البته با رعایت شرایط خاص مثل پایین نبودن نرخ بلیط از یه مبلغ خاص و یا این که در آن روز پروازی با ترانزیت کمتر از 8 ساعت وجود نداشته باشد.

بار را کجا تحویل می گیرم؟

درصورتی که کل مسیر پروازی با یک ایرلاین واحد انجام شود و مدت ترانزیت زیر 20 ساعت باشد، مسافر بار را در مبدا تحویل می دهد و در مقصد دریافت خواهد کرد.اما در صورت سفر با چند ایرلاین مختلف، باید در نقطه ترانزیت و تغییر ایرلاین، بار را تحویل بگیرید.

در مدت توقف پرواز می توانم از فرودگاه خارج شوم؟

کشورهایی که نیاز به اخذ ویزا دارند، به مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نمی دهند. اما در کشورهای بدون ویزا مثل ترکیه و مالزی امکان خروج از فرودگاه وجود دارد.

آیا می توانم بجای 2چمدان 23کیلویی , یک چمدان 30کیلویی و یه چمدان 15کیلویی ببرم ؟

جواب سوال خیر است؛ البته اگر میزان بار مجاز 30یا 40کیلو باشد می توانید 2چمدان کوچک داشته باشید که با هم بسته بندی شده و یک بسته محاسبه میگردد .

هزینه اضافه بار چقدر است؟

بسته به مسیر و ایرلاین مبلغ دریافتی بابت اضافه بار متفاوت است . در ضمن اگر برای پرداخت هزینه ی  بار اضافه، 24 ساعت قبل از پرواز به دفتر نمایندگی ایرلاین مراجعه کنین، هزینه کمتری نسبت به پرداخت در فرودگاه خواهید داشت .

در چه صورت می توانم برای سفر به خارج از کشور بلیط یه طرفه بگیرم؟

درصورت داشتن کارت اقامت یا ویزای دانشجویی (که بیشتر از یک ماه اعتبار داشته باشد) و یا سیاسی  امکان صدور بلیط یک طرفه وجود دارد .

درصورت کنسلی بلیط برگشت نصف مبلغ پرداختی باز گردانده می شود؟

درهنگام خرید بلیط رفت و برگشت معمولا 70%  هزینه پرداختی متعلق به مسیر رفت هست به همین خاطر، در زمان کنسلی هزینه یک طرفه بلیط به اضافه جریمه ایرلاین از کل مبلغ پرداختی کسر میگردد و باقی مانده مبلغ استرداد می شود.

چه وسایلی را می توانم به داخل کابین هواپیما ببرم؟

مطابق با قوانین "یاتا"هر مسافر بدون پرداخت هزینه اضافی، مجاز به حمل هریک از وسایل زیرمی باشد.

یک عدد کیف دستی، کتاب جیبی و یا کیف متناسب با لباس سفر، یک اورکت،  پتو و یا ملحفه، یک چتر یا عصا، یک دوربین، مجله و روزنامه جهت مطالعه در پرواز، غذای نوزاد برای استفاده درپرواز، یک جفت عصای زیربغل یا پشتبند و سایر اعضای مصنوعی از قبیل دست وپای مصنوعی که مسافر به آنها وابسته باشد.

وسایلی مثل آلات موسیقی یا کالسکه نوزاد جزو میزان بار داخل کابین محسوب می شوند؟

کالسکه و دیگر لوازم متحرک به صورت رایگان تحویل گرفته می‌شوند. به طور کلی در کابین مسافربری، پذیرش و حمل کالاهایی مثل ابزار آلات موسیقی ظریف، وسایل شکستنی و.. که حمل آنها توسط کارگو (ارسال بار تجاری) مناسب نمی باشد؛ باید همراه با اطلاع رسانی و کسب اجازه از ایرلاین باشد و با مقررات پرواز تلاقی نداشته باشد. در ضمن امکان نیاز به پرداخت شارژ اضافی جداگانه در اینگونه موارد وجود دارد.

چه میزان بارمی توانم به داخل کابین ببرم؟

یک چمدان با حداکثر وزن 5 تا7کیلو گرم  به صورتی که زیر صندلی یا در محفظه بالای سر جای بگیرد.

می توانیم اسم مسافر رو تغییر دهیم ؟

به هیچ عنوان هیچ ایرلاینی تغییر نام انجام نمی دهد . درصورت درخواست برای عدم استفاده از بلیط تهیه شده، باید بلیط موجود را کنسل کنید و مجددا بلیط جدید به نام مسافر جدید خریداری کنید.

میتوانیم بلیط رو از یک ایرلاین به ایرلاین دیگر تغییر دهیم؟

خیر هر ایرلاینی تغییرات خواسته شده را فقط با ایرلاین خودش اعمال می کند.